kolonoskopia, przygotowanie do badania w Gastromedzie

W trosce o najwyższą jakość i rzetelność kolonoskopii do badania całe jelito powinno być dokładnie oczyszczone, dlatego konieczne jest rygorystyczne przestrzeganie zaleceń ogólnych oraz schematu przygotowania jelita. Wskazówki te są opracowane na podstawie wieloletnich doświadczeń Gastromedu, zaleceń Towarzystw Endoskopowych i producentów preparatów. Proszę zastosować się do tych wskazówek i niczego nie zmieniać. W szczególności proszę nie przygotowywać się do badania wcześniej, niż jest to podane niżej.

W ciągu trzech dni przed badaniem proszę stosować normalną dietę, ale nie należy spożywać pokarmów zawierających drobne pestki i ziarna (w szczególności: winogron, kiwi, truskawek, malin, arbuzów, jagód, pomidorów, pieczywa z ziarenkami), sałaty, kapusty, pokarmów z makiem, tabletek zawierających żelazo. Należy zakupić w aptece wybrany preparat do przeczyszczenia (może być potrzebna recepta).

W przeddzień i w dniu badania należy przyjąć leki, które przyjmujecie Państwo na stałe (np. leki „nasercowe”, „na ciśnienie”, leki „psychotropowe”). Jeśli przyjmujecie Państwo leki przeciwkrzepliwe (tzw. leki „rozrzedzające” krew), a planowane jest badanie diagnostyczne, prosimy tych leków nie odstawiać ani ich nie zamieniać. Jedynie w przypadku, kiedy planowany jest zabieg endoskopowy, proszę wcześniej ustalić z nami, czy konieczne jest odstawienie tych leków lub zamiana tych leków na inne. Jeśli macie Państwo cukrzycę, prosimy wcześniej ustalić z nami bądź z diabetologiem dawki leków przeciwcukrzycowych i insuliny.

PROSZĘ PRZEJŚĆ NA STRONĘ WWW I DOKŁADNIE PRZECZYTAĆ CAŁĄ PROCEDURĘ PRZYGOTOWANIA SIĘ DO ZABIEGU. KLIKNIJ TUTAJ > https://gastromed.pl/wazne-dla-pacjenta-przygotowanie-do-badania-kolonoskopii