pracownia endoskopii, NFZ i Gastromed, pacjentka w znieczuleniu
Świadczenia z zakresu endoskopii diagnostycznej i zabiegowej wykonuję BEZPŁATNIE w ramach kontraktu NFZ (potrzebne skierowanie) oraz komercyjnie. Zapraszam do pracowni endoskopii w Gastromedzie, ul. Onyksowa 10, Lublin.
Badanie w analgosedacji lub znieczuleniu ogólnym w przypadku specyficznych wskazań to absolutny komfort psychiczny mojego Pacjenta. Badania endoskopowe – gastroskopię i kolonoskopię mogę wykonać po podaniu narkotycznych leków przeciwbólowych oraz uspokajających lub rzadziej w płytkim znieczuleniu ogólnym pod nadzorem lekarza Anestezjologa po odpowiedniej kwalifikacji. Preferowaną metodą zadbania o komfort Pacjenta ale także gwarantującą współpracę Pacjenta z endoskopistą jest analgosedacja. Przebieg badania w analgosedacji: przed rozpoczęciem badania zakładany jest dostęp do żyły, a następnie po podaniu dożylnych środka przeciwbólowych i uspokajających prowadzone jest badanie endoskopowe. W razie potrzeby podawane są dodatkowe dawki leków. Pacjent nie wymaga intubacji, oddycha samodzielnie i co najbardziej istotne współpracuje z endoskopistą. Po badaniu jest monitorowany do momentu, w którym przestaną działać leki.

Gastroskopia

Na podstawie przeprowadzonego do tej pory badania lekarskiego (wywiad i badanie fizykalne) oraz ewentualnych badań dodatkowych (np. rentgenowskich) istnieje u Państwa podejrzenie choroby w zakresie przełyku, żołądka lub dwunastnicy to jest to wskazanie do gastroskopii. Gastroskopia jest najskuteczniejszą metodą diagnostyczną dla oceny wymienionych części przewodu pokarmowego. Dodatkowo w razie potrzeby istnieje możliwość pobrania wycinków celem stwierdzenia obecności bakterii Helicobacter pylori (odpowiedzialnej za nawroty choroby wrzodowej) lub też oceny mikroskopowej w przypadku stwierdzenia wrzodu żołądka, polipa lub innych zmian w tym nowotworowych.

Kolonoskopia i Polipektomia endoskopowa

Na podstawie przeprowadzonego do tej pory badania lekarskiego (wywiad i badanie fizykalne) oraz ewentualnych badań dodatkowych (np. rentgenowskich) istnieje u Państwa podejrzenie choroby w zakresie końcowego odcinka jelita krętego, jelita grubego i odbytnicy to jest to wskazanie do kolonoskopii. Kolonoskopia jest najskuteczniejszą metodą diagnostyczną dla oceny wymienionych części przewodu pokarmowego. Dodatkowo w razie potrzeby istnieje możliwość pobrania wycinków celem stwierdzenia obecności stanu zapalnego lub też oceny mikroskopowej w przypadku stwierdzenia zmian nowotworowych. W trakcie kolonoskopii usuwa się WSZYSTKIE ZMIANY POLIPOWATE, KTÓRYCH POZOSTANIE MOŻE SKUTKOWAĆ ROZWOJEM CHOROBY NOWOTWOROWEJ. Jest to więc badanie nie tylko diagnostyczne ale także LECZNICZE. Do badania kolonoskopowego całe jelito powinno być dokładnie oczyszczone, dlatego konieczne jest rygorystyczne przestrzeganie zaleceń ogólnych oraz schematu przygotowania jelita (dostępny na stronie internetowej ZOZ Gastromed). W ciągu trzech dni przed badaniem proszę stosować normalną dietę, ale nie należy spożywać pokarmów zawierających drobne pestki i ziarna (w szczególności: winogron, kiwi, truskawek, malin, arbuzów, jagód, pomidorów, pieczywa z ziarnami), sałaty, kapusty, pokarmów z makiem, tabletek zawierających żelazo. Należy zakupić w aptece wybrany preparat do przeczyszczenia.
Zapraszam na konsultację. Zarejestruj się wygodnie online W Gastromedzie > https://gastromed.pl/rejestracja-online/