Z dumą informuję, że Pierwszy Wojskowy Szpital Kliniczny w Lublinie został jednym z 22 ośrodków, w których refundowane są zabiegi  z użyciem systemu robotycznego da Vinci, jednak wśród nich jedynie około połowy zajmuje się, jak nasz,  robotycznymi zabiegami na jelicie grubym i odbytnicy.

System da Vinci to zaawansowana platforma chirurgiczna, która umożliwia wykonanie operacji przez niewielkie nacięcia w skórze. Chirurg steruje robotem za pomocą konsoli, na której widzi trójwymiarowy obraz pola operacyjnego. Robot ma cztery ramiona, które mogą poruszać się z dużą precyzją i elastycznością.

W kierowanym przeze mnie Oddziale Chirurgii Ogólnej i Małoinwazyjnej operacje robotyczne na jelicie grubym i odbytnicy wykonywane są od tego roku. To, że zostaliśmy docenieni przez Ministerstwo Zdrowia jest wykładnikiem niezwykłej wiedzy i wyszkolenia naszego personelu medycznego, który przeszedł żmudny proces certyfikacji do pracy na tym nowoczesnym i technologicznie zaawansowanym systemie.

Operacje robotyczne mają wiele zalet dla pacjentów. Gwarantują większe bezpieczeństwo, lepsze wyniki leczenia i lepszą jakość życia pacjentów. Zmniejszają też ryzyko powikłań, a pacjenci szybciej dochodzą do zdrowia. Operacje robotyczne są szczególnie korzystne dla pacjentów z chorobami nowotworowymi jelita grubego i odbytnicy, ponieważ minimalizują uszkodzenie zdrowej tkanki i zapewniają dokładną resekcję guza.

Jeśli cierpisz na chorobę nowotworową jelita grubego lub odbytnicy lub jesteś w trakcie diagnostyki, zapraszam Cię na konsultację do mnie. Możesz się ze mną skontaktować przez sekretariat oddziału: tel. +48 261 183 222, e-mail: chirurgia@1wsk.lublin.pl.

Nie zwlekaj, skorzystaj z szansy leczenia operacyjnego najnowszą technologią w Oddziale Chirurgii Ogólnej i Małoinwazyjnej Pierwszego Wojskowego Szpitala Klinicznego w Lublinie!