Dnia 19 września 2023 zespół Oddziału Chirurgii Ogólnej i Małoinwazyjnej wykonał pierwszą w naszym szpitalu (Pierwszy Wojskowy Szpital Kliniczny w Lublinie) robotyczną operację wycięcia nadnercza po stronie lewej – adrenalektomia po stronie lewej. Tym samym rozpoczęliśmy w Oddziale Chirurgii Ogólnej i Małoinwazyjnej program robotycznej chirurgii endokrynologicznej.

Użycie robota DaVinci przesuwa granice małoinwazyjnej chirurgii nadnerczy, gdyż pozawala na niezwykle precyzyjne preparowanie w wymagających warunkach anatomicznych przestrzeni zaotrzewnowej, gdzie zlokalizowane są nadnercza. To z kolei czyni zabieg jeszcze bardziej małoinwazyjnym. Zespół oddziału posiada duże doświadczenie i ciągle doskonali się w małoinwazyjnej chirurgii gruczołów dokrewnych – nadnerczy, tarczycy i przytarczyc – co przekłada się na duże zaufanie ze strony naszych partnerów i dużą ilość operacji endokrynologicznych.

Dziękujemy naszym partnerom za genialną współpracę i pchanie nas ciągle do przodu. Dziękujemy naszym pielęgniarkom operacyjnym i zespołowi anestezjologicznemu, bez których skuteczne leczenie chirurgiczne naszych pacjentów nie byłoby możliwe. Szczególne podziękowania dla Dra Grzegorza Nowaka z oddziału Urologii za wsparcie techniczne.

Zapraszamy pacjentów z chorobami gruczołów dokrewnych do konsultacji w Oddziale Chirurgii Ogólnej i Małoinwazyjnej celem kwalifikacji i ewentualnego leczenia chirurgicznego. Gwarantujemy indywidualne i profesjonalne podejście do pacjenta.